5 sposobów na zrelaksowanie się przed seksem – podpowiadamy jak zwalczyć stres!

Back to Blog
5 sposobów na zrelaksowanie się przed seksem - podpowiadamy jak zwalczyć stres!

5 sposobów na zrelaksowanie się przed seksem – podpowiadamy jak zwalczyć stres!

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia i może zaatakować znienacka w sytuacji, w której byśmy nie chcieli – na przykład przed seksem! Może się pojawić, przed pierwszym razem, pierwszą rozbieraną randką z nowo poznaną osobą lub po prostu Twoje życie dostarcza tyle wrażeń, że towarzyszy Ci on przez większość czasu. Chcesz poznać kilka sposobów, jak zrelaksować się przed seksem i pozbyć się stresu? To świetnie, zapraszamy do lektury!

Żeby seks był pełen przyjemności i można było czerpać z niego jak najwięcej, to nie powinien kojarzyć się z napięciem, obowiązkiem, czy dyskomfortem. Często w takich przypadkach ciało może nie poddawać się pieszczotom i fizjologia nie będzie reagowała w odpowiedni sposób. Zdecydowanie częściej napięcie i stres przed seksem dopada dziewczyny, które obawiają się pierwszego razu, zbliżenia z nowym partnerem lub ciąży. Panowie mimo większego popędu seksualnego też mają słabsze momenty i może dopaść ich stres przed seksem, który spowoduje niepełny wzwód lub jego brak. Dlatego panowie mają gorzej, ponieważ może pojawić się obawa przed kolejnym zbliżeniem, że “konar znów nie zapłonie”.

Dobra rada!

Seks nie powinien być postrzegany przez Ciebie jako przykry obowiązek lub na zawołanie, bo partner ma teraz ochotę i on chce. Jeśli nie masz ochoty na seks lub nie chcesz się z nim spieszyć, to powiedz to partnerowi. Zmuszanie się do niechcianego seksu może powodować dużą ilość stresu, którego warto unikać.

Jak zrelaksować się przed seksem i pozbyć się stresu?

Występowanie stresu przed seksem nie jest niczym dziwnym i dopada dużą część osób, zwłaszcza w młodym wieku. Dlatego dajemy Ci kilka sposobów na to, by zrelaksować się przed seksem. Część jest do zrealizowania solo, ale zdecydowana większość jest przeznaczona dla dwojga. Dobra, koniec tego gadania, przechodzimy do sposobów relaksu przed seksem!

Wino lub inny rodzaj alkoholu

Jak działa alkohol wszyscy wiemy, dlatego jest on numerem jeden na liście sposobów relaksu przed seksem. Alkohol w niewielkiej ilości działa jak afrodyzjak i pozwala się rozluźnić oraz odprężyć. Jeśli chcemy się pozbyć stresu solo, to warto zrobić sobie drinka z whisky lub wódką. Piwa raczej nie preferujemy, bo się po nim dużo sika, a raczej nie chcesz przerywać seksu tylko po to, by pobiec do łazienki za potrzebą. Jeśli w parze to zdecydowanie warto kupić dobre wino. Ważne jest, by nie przesadzać z alkoholem, bo może to być zgubne w skutkach. Duża ilość alkoholu zamiast zachęcić może spowodować niechęć, bo staniemy się ospali, zniknie nam ochota, a w przypadku panów duża ilość alkoholu może powodować brak wzwodu.

Długa gra wstępna

Jeśli czujesz stres przed seksem, ale już rozpoczęliście grę wstępną z partnerem, to nie popędzajcie siebie nawzajem. Skupcie się na sobie i przeciągnijcie grę wstępną, o tyle ile potrzebujecie. Nikt nie będzie stał nad wami z kijem i mówił, kiedy macie zaczynać. Warto wtedy wyłączyć myślenie, które cały czas nam “biega” po głowie i zadaje różne pytania lub kumuluje wątpliwości. Niestety ciągła gonitwa w głowie będzie przeszkadzała w zrelaksowaniu się przed seksem.

Wspólna kąpiel

Lubisz długie kąpiele, które przynoszą Ci relaks i odprężenie? Ten sposób jest zdecydowanie dla Ciebie! Jeśli partner podziela Twoje zdanie, to nie czekaj. Idź do sklepu, kup świece, kadzidełko, olejki do kąpieli, ususzone płatki róż lub co Ci tam przyjdzie do głowy i stwórz idealną atmosferę w łazience. Wspólną kąpiel możesz połączyć alkoholem w postaci wina, które komponuje się tutaj idealnie. Aż się prosi, by ono też było! Jak będziecie już zrelaksowani, to możesz zacząć grę wstępną z partnerem w wannie, a potem to jak już was fantazja poniesie… 🙂

Wspólny masaż

Bardzo dobrym wyborem jest też wspólny masaż – prawda? Według nas tak, dlatego możesz zrobić podobnie, jak z kąpielą, kupić świece, olejek do masażu, płatki róż… Następnie przygotować miejsce do masażu na łóżku lub najlepiej na podłodze, co preferujemy. Dlaczego? Ponieważ możesz wkoło miejsca, gdzie będzie leżał partner rozłożyć świece, co będzie tworzyło niesamowity klimat. Dodatkowo zadbaj o oprawę muzyczną i przygotuj sobie jakąś playlistę zawierającą chilloutowe piosenki typowo do relaksu i ukojenia myśli. Wspólny masaż to dobry moment na zrelaksowanie się przed seksem i rozpoczęcie gry wstępnej. Tylko się nie spiesz, dobry masaż trwa dłużej niż 15 minut!

Spontaniczność

Seks bez stresu to dobry seks, a dobry seks to spontaniczność. Jeżeli seks będzie zaplanowany w Twojej głowie i będzie zbliżała się godzina zero, to nie dziw się, że się stresujesz. A dlaczego się tym stresujesz? Bo chcesz, by wyszło jak najlepiej, prawda? Niech seks nie będzie zaplanowany, wtedy nie będzie czasu na myślenie i analizowanie, a co za tym idzie, nie będzie miejsca na stres. Planowanie seksu może też przerodzić się w jakiś obowiązek w Twojej głowie, który musisz wykonać z partnerem. Seks wtedy traci atrakcyjność i całą magię. A potem to już droga do rutyny, więc ją omijaj!

Nie stresuj się przed seksem i oddaj się relaksowi!

Mamy nadzieję, że powyższe sposoby pozwolą Ci zwalczyć stres przed seksem i oddać się błogiej rozkoszy przyjemności płynących z tego cudownego aktu. Ważne, by nie zadręczać się myślami, bo nie każdy seks jest zawsze idealny. Czasami ludzie mają lepsze i gorsze dni, które są zależne od wielu czynników. Dlatego nic na siłę!

Share this post

Back to Blog